В Україні живе велика кількість багатіїв. За час війни вони не лише не втратили свої статки, а ще й розбагатіли. Найбагатші люди України займаються бізнесом і політикою, мають велетенські прибутки. У 2024 році лідерами серед українських мільйонерів стали Ринат Ахметов, Олексій Порошенко, Віктор Пінчук. Серед багатійок виділяються Галина Герега, яка увійшла в десятку найбільш впливових і багатих панянок. Також жінками-мільйонерками є Катерина Костарева і Філя Жебровська.
Ринат Ахметов
Рейтинг багатіїв традиційно відкриває цей бізнесмен, економіст, банкір, депутат. Про минуле олігарха відомо мало. Перший запис у трудовій книжці з’явився у 1995 році. Тоді Ахметов заснував «Донгорбанк» і очолив його. У 2001 році закінчив Донецький університет. У 2000 році створив компанію SCM, яка має у власності понад 500 підприємств, що працюють у різних галузях.

Ахметов володіє активами Метінвест Холдинг, ДТЕК, Укртелеком, Портінвест, Лемтранс та Трансінвест, SCM, ФК «Шахтар» та ін. На олігарха працює більше 200 тис людей. Його активи оцінюються у 5,5 млрд. доларів.
Віктор Пінчук
Відомий олігарх та багатій, народився у 1960 році. За фахом – інженер-металург. Працював лаборантом, різальником холодних труб Нижньодніпровського трубопрокатного заводу. Був інженером і старшим науковим співробітником Державного науково-дослідного проектного інституту трубної промисловості. У 1997 році став президентом інвестиційної групи «Інтерпайп». Був радником Президента України, народним депутатом. Зять експрезидента України Леоніда Кучми. Має у власності «Starlight Media», «EastOne Group» та Фонд Пінчука.

Статок – 2,1 мільярда доларів.
Олексій Порошенко
Несподівано трійку багатіїв замикає син п’ятого Президента України Петра Порошенка Олексій. 39-річний чоловік навчався у престижних закладах в Україні та за її межами. Працював на дипломатичній роботі, був депутатом, аналітиком у банку. Звісно, трудився і у компанії Roshen. За словами самого Олексія, у 2014 році він був добровольцем на фронті, але під іншим прізвищем.
Ще перед повномасштабною війною Олексій з дітьми і дружиною покинули Україну і виїхали до Лондона. У кінці 2024 року Порошенко-молодший визнаний ухилянтом, але це не заважає йому володіти статками у 1,1 мільярди гривень.
Влад Яценко
Українські мільярдери вже давно прийняли у свою компанію Влада Яценка. Він народився в Німеччині у 1983 році, а після розпаду СРСР переїхав до України. У 2000-2006 роках навчався в Чорноморському Національному університеті, вивчав комп’ютерні науки. У 2010 році переїхав до Лондона, працював у відомому банку. Через вдалі знайомства і великі знання у 2015 році Яценко запустив з партнером проєкт Revolut, який займається фінансами і криптовалютою.

Яценко володіє активами у 1,1 мільярди доларів, лише на трохи поступаючись Олексію Порошенку.
Андрій Веревський
Представник агробізнесу, зі статком у 1 мільярд доларів. Народився у 1974 році у Полтаві. Навчався у Полтавському інституті, Національному аграрному університеті та Оксфордському коледжі. Працював у компанії «Хліб України», «Зерноекспорт». З 2004 року є співвласником холдингу Kernel. Компанія випускає найбільш відомі марки соняшникової олії в України: «Чумак», «Щедрий Дар», «Стожар». Вважається найбільшим землевласником України.
Був депутатом Верховної ради України, радником прем’єр-міністра.
Олександр і Галина Гереги
Ці олігархи відомі перш за все тим, що їм належить мережа магазинів «Епіцентр» і «Нова Лінія», epicentrk.ua, підприємства з виробництва керамічної плитки, деревообробки. Народилися на заході України, вели звичайне життя радянських громадян (Олександру – 57 років, Галині – 65).

у 1991 році Олександр почав продавати плитку та сантехніку, а у 1996 відкрив перший магазин. Вже у 2003 році заснував компанію «Епіцентр К».
Подружжя було і є активними політиками. Діяльність бізнесменів тісно пов’язана і з державницькою діяльністю. Володіють статками на 897 мільйонів доларів.
Олексій Шевченко
Успішні українці часто стають такими, бо мають значні знання з комп’ютерних технологій. Олексій Шевченко є українським програмістом, який у 2004 році разом з партнером запустив у Торонто компанію MyDropbox. У 2009 році був співзасновником сервісу Grammarly, який перевіряв тексти англійською на правильність написання. У 2022 році Олексій мав статків аж на 2 мільярди доларів. У 2024 році його бюджет складає 796 мільйонів гривень.
Максим Литвин
Український програміст, який вже давно став мільйонером. Навчався в Міжнародному християнському університеті, а тоді у 2004 році поїхав у Торонто на практику. У 2004 році запустив сервіс MyDropbox. У 2009 році разом з партнером заснував сервіс Grammarly. У 20203 році був сьомим багатієм України. Володіє 769-ма мільйонами доларів.

Ігор Коломойський
Мабуть, найбільш відомий український олігарх. Народився у 1963 році у Дніпрі. Має освіту інженера. З 1985 року займається бізнесом. Власник величезної кількості підприємств і холдингів, колишній член наглядової ради «Приватбанку», «УкрНафти», прикарпатського нафтопереробного заводу. Політик і корупціонер. Майже постійно жив у Швейцарії, повернувся в Україну у 2019 році.
8 травня 2024 року був арештований за підозрою у замовному вбивстві. Володіє активами на 561 мільйон доларів.
Сергій Тігіпко
Народився у 1960 році в Молдові. За фахом інженер-металург, кандидат економічних наук, має власні монографії. З 1984 по 1991 роки був активним партійним діячем комуністичної партії. На початку 90-х років познайомився з Леонідом Кучмою.

Був Головою правління Приватбанку, радником Президента Кучми, віце-прем’єром в уряді Павла Лазаренка. Був головою національного банку, створив фінансово-промислову групу ТАС. Політик і депутат.
Володіє ПП «Сітітренд-крок» та ПАТ Страхова компанія «Індустріальна, “Таскомбанк”, Universal Bank. Має у власності 559 мільйонів доларів.
Статки українців не надто великі, але при цьому в Україні є багато доларових мільйонерів. Більшість з них ніколи не розповідає як досягли таких фінансових успіхів, обмежуючись лише загальними фразами. Але чимало мільйонерів помічені у скандалах і інших неприглядних ситуаціях. При цьому це не заважає їм з року в рік нарощувати багатство.