Скільки люди готові заплатити, щоб володіти справді унікальним автомобілем, та чому Ferrari такі дорогі? На це питання, яке задають мільярдери та колекціонери з усього світу, Ferrari дала відповідь, створивши Special Projects (FSP), найелітніший автомобільний клуб, який коли-небудь був відомий. Сьогодні ми познайомимо вас з усіма автомобілями, які складають цей ексклюзивний гараж, звісно, з усіма відомими, адже є моделі, які досі залишаються прихованими під найсуворішим секретом.
Найулюбленіші автомобілі в історії
Протягом семи десятиліть бренд Prancing Horse був відповідальним за створення багатьох найкращих та найулюбленіших автомобілів в історії автомобілебудування. Єдиним обмеженням є уява та стан вашого банківського рахунку, тому виробник дає можливість лише своїм найкращим клієнтам створити автомобіль Феррарі на замовлення, надаючи в їхнє розпорядження найкращих власних інженерів та дизайнерів, щоб створити витвір мистецтва обмеженою серією, якщо не єдиним екземпляром.
У цій статті ми розглянемо як унікальні моделі Феррарі — обмежені моделі Ferrari, так і серійні, найдешевші. Автомобілі, які починалися як примха їхніх власників, та які в багатьох випадках є іконами нової ери дизайну італійського бренду. Чи знаєте ви їх усіх?
Найдорожчі автомобілі Ferrari

Sp1 (2008) 3 млн $
Відділ спеціальних проектів був створений на прохання японського колекціонера Дзюнічіро Хірамацу. Він попросив почерпнути натхнення в роботах Леонардо Фіораванті для створення унікального спортивного автомобіля на базі F430, який йому коштував 3 мільйони доларів США. Хірамацу швидко вказав на модель, яка надихнула його на створення спеціального замовлення — прототип, який не був визнаний, але який Фіораванті охрестив F100.

P540 Superfast Aperta (2009) 1,6 млн $
Коли ти син винахідника кабельного телебачення, гроші явно не є проблемою. Тож Едвард Волсон доручив компаніям Ferrari та Pininfarina спроектувати майбутню класику — спортивний автомобіль, який мав з’явитися на світ як данина пам’яті Ferrari 330 LM, побудованому Carroceria Fantuzzi, що з’явився в короткометражному фільмі 1968 року «Тобі, чорт забирай» режисера Федеріко Фелліні, натхненного оповіданням Едгара Аллана По.

Superamerica 45 (2011) 3 млн $
Пітер Каліков зустрівся з представниками бренду, щоб попросити їх про нове бачення концепції даху, що нахиляється, представленої на 575 Superamerica. Там заперечували будь-яку можливість побачити це рішення на 599 GTB, залучивши до роботи підрозділ FSP. Результатом стало авто з філософією тарги, з невеликими естетичними змінами.

Sp12 Ec (2012) 4,7 млн $
Незалежно від того, подобається вам музика Еріка Клептона чи ні, тепер ви можете йому трохи більше заздрити. FSP створили для Клептона переосмислену класику, надихнувшись 512 BB «Berlinetta Boxer» та перетворивши 458 Italia на вінтажний спортивний автомобіль. З естетичної точки зору, SP12 EC можна вважати одним з найуспішніших проектів цього підрозділу.

SP30 / SP Arya (2012) 4,75 млн $
Також відомий як таємнича модель, оскільки кінцевий результат цього замовлення пана Чирага Ар’я в Об’єднаних Арабських Еміратах ніколи не бачили на публіці. Це був проект, який базувався на моделі 599 GTO, хоча в його основу були покладені риси пізнішої, F12 Berlinetta. Найбільше інформації про це замовлення надійшло через патентне відомство, де було виділено складний аеродинамічний пакет.

Sp Fxx (2013)
Ще один з найбільш суперечливих і невідомих проектів. Можливо, ви знайомі з чутками про редизайн FF з метою інтеграції третього об’єму, що ж, патенти цього авто винні в цих припущеннях. На технічному рівні ми бачимо FF, який зберігає всі свої технології, вносячи лише зміни в кузов, які представляють його як конкурентний варіант GT. Це, безумовно, найбільш сумнівний дизайн підрозділу.

Sergio (2014) 2,5 млн $
Представлений як Pininfarina Sergio у 2013 році як данина італійському дизайнеру, саме у 2014 підрозділ підтвердив виробництво Sergio обмеженою серією в 6 одиниць. Заснований на 458 Spider, він зберіг всі свої технічні характеристики, щоб пристосуватися до абсолютно нового, ніколи раніше не баченого кузова, внісши якомога менше змін, щоб зберегти свою філософію barchetta та отримати схвалення омологації. Кожна одиниця була пофарбована в інший колір, ніж інші.

F12 Sp 4 млн $
Щасливим власником цього спорткару є Денні Вегман — генеральний директор компанії Wegmans, який, як кажуть, виклав близько 4 мільйонів доларів, щоб мати можливість побудувати свою унікальну інтерпретацію легендарного 250 GTO. F12 SP America є унікальною примхою, кузов якої підписаний Pininfarina, хоча виготовлений в Маранелло.

F12 Trs 4,2 млн $
Можливо, найбільш особливий та винятковий зі спеціальних замовлень. Існує 2 одиниці F12 TRS, замовлені одним і тим же покупцем, практично ідентичні за дизайном, але кожен в іншому кольорі: червоному і чорному, пізніше зміненому на хромований сірий. Він був задуманий як концепт, а його дизайн розроблявся Центром стайлінгу.

F60 America 2,7 млн $
До 60-річчя приходу Феррарі до США, бренд запропонував своїм VIP-клієнтам один з 10 екземплярів дуже особливого кабріолета. Цей родстер став майбутнім рекордсменом аукціонів, оскільки має повністю індивідуальний дизайн та інтер’єр, оформлений у кольорах американського прапора. Ідеально підходить для дуже патріотичних людей.

458 MM Speciale (2016) 3,3 млн $
Лише один кар був побудований на замовлення британського клієнта, за мотивами 288 GTO. Але в кінцевому підсумку вийшов проект, який об’єднав в собі найкраще з 488 GTB та 458 Challenge з точки зору дизайну. Його метою було запропонувати дизайн та аеродинаміку, орієнтовані на трек.

Sp275 RW Competizione 2,3 млн $
Він опинився в руках американського доктора Ріка Воркмана, який попросив побудувати одиничну модель. Це спеціальне замовлення базується на серці F12tdf — двигуні 6.3 V12, потужністю 780 к.с. У його зовнішньому дизайні можна впізнати риси класики, а також інших спеціальних замовлень, таких як P540 Superfast Apera або F60, з яким він розділив сцену презентації на трасі Дайтона.

J50 (2017) 3 млн $
До святкування 50-річчя присутності в Японії було випущено серію з 10 одиниць під назвою J50. Ця лімітована серія була розроблена Центром стилю Феррарі, та пропонує абсолютно безпрецедентну для бренду естетику, де виділяється кутова передня частина та задня, з відкритим двигуном та оптичними групами, успадкованими від GTC4Lusso. Під його кузовом знаходиться шасі та силова установка 488 Spider з 690-сильним двигуном V8 Twin-Turbo.

Sp38 Deborah (2018) 2 млн $
У травні 2018 року з нагоди Concorso d’Eleganza Villa d’Este компанія представила SP38 — одиничну модель, розроблену для одного клієнта бренду Центром стилю, на чолі з Флавіо Манцоні. Заснований на 488 GTB та його 670-сильному двигуні 3.8 V8, SP38 має риси, які змушують згадати про J50. Цікаво, що власник SP38 не був розкритий під час його дебюту. Ця модель була представлена з прізвиськом «Дебора», вишитим на приладовій панелі, а також на інших деталях, таких як тримач номерного знаку.

Sp3jc (2018) 2,5 млн $
Наприкінці листопада 2018 було представлено лімітовану серію з двох автомобілів, створених для Джона Коллінза, власника компанії Talacrest. SP3JC — це замовлення, на створення якого, враховуючи рівень кастомізації, пішло б не менше 3 років та 4 місяців. Незважаючи на те, що він має схожі характеристики з Superfast, насправді він базується на F12tdf.

P80c (2019) 2 млн $
Це перший гоночний автомобіль, випущений підрозділом FSP. Автомобіль, створений для використання на треку без обмежень. Якщо заглибитися в його характеристики, то P80/C заснований на 488 GT3, від якого він взяв шасі та силову установку, але без обмежень, що вимагаються FIA для участі в змаганнях. Його кузов був спроектований так, щоб надати пріоритет охолодженню та аеродинамічним потребам, хоча в той же час він пропонує дуже ретельно продуманий дизайн, щоб виконати роль шоу-кара.

Omologata (2020) 2,5 млн $
Одиничне замовлення, створене з метою переосмислити такі видатні класичні моделі, як 250 GTO або більш сучасний 288 GTO. Незважаючи на збереження пропорцій 812-го, кузов Omologata повністю новий і виконаний з вуглецевого волокна. Такі деталі, як передня частина і характерна задня частина, роблять його безпомилково впізнаваним. В інтер’єрі також використано особливу оббивку та ексклюзивну обробку, залишивши недоторканим лише двигун, найкращою візитною карткою якого є 800-сильний 6,5-циліндровий V12.

Br20 (2021) 3,5 млн $
Це творіння на базі GTC4Lusso V12 повертає суть класичного дизайну 2+2 GT, з окремим багажним відділенням і дуже стилізованим дизайном. Це данина поваги моделям 410 Superamerica та 500 Superfast, але він також є гідним наступником останньої лінійки цього типу триоб’ємних кузовів, представлених 456M GT та 612 Scaglietti. На півдорозі між стильним GT та суперкаром, BR20 оснащується 6,3-літровим двигуном V12, здатним розвивати 690 к.с.

Sp48 Unica (2022) 3 млн $
Це робота, створена на основі F8 Tributo, але з абсолютно новим кузовом, розробленим підрозділом з використанням таких інноваційних технологій, як 3D-друк. Завдяки естетиці, наближеній до концепт-кара, про що свідчать передній бампер, повністю закритий обтічник двигуна та двокупольний дах, SP48 Unica перейняв деякі риси, що визначають нове покоління суперкарів (SF90 і 296). Інтер’єр та двигун не зазнали змін, зберігши двомісну конфігурацію F8, а також двигун потужністю 720 к.с.

Sp51 (2022) 2,8 млн $
На основі 812 GTS, тайванський колекціонер доручив італійському виробнику розробити справжній родстер. Після двох років розробки, звичайного часу для таких замовлень, результатом став SP51, який розвиває лінії 812-го, щоб надати йому більш агресивний образ, більш виражені лінії та салон, який завжди повинен бути з відкритим верхом. Незважаючи на те, що конфігурація інтер’єру не зазнала змін, його конструкція також специфічна до найдрібніших деталей. Двигун залишився незмінним — чудовий 6,5-літровий V12, що розвиває 800 к.с.

KC23 (2023) 4,2 млн $
Другий трековий автомобіль, вироблений компанією FSP, називається Ferrari KC23, а також SP57, і вважається еволюцією P80/C 2019 року. Він базується на 488 GT3 EVO, зберігаючи всі його технічні характеристики та кокпіт в стилі гоночного автомобіля, але має абсолютно новий і унікальний кузов з дуже спортивним дизайном, а також вражаючі рішення, такі як використання дверей-метеликів, задня величезна світлодіодна стрічка, яка виступає з кузова, або задній спойлер, який знімається, коли
KC23 не використовується на треку.

SP-8 (2023) 4 млн $
Створений як прощання з усією сагою, яка почалася з 458, а потім еволюціонувала в 488, перш ніж з’явилася F8, Ferrari SP-8 зберіг 720-сильний двигун 3.9 V8. Його дизайн привертає увагу. Родстер з дуже гострою та футуристичною естетикою, який також грає світлом завдяки використанню триколірної конфігурації на основі Argento Micalizzato, переливчастого Blue Sandstone і фарби Blu Scuro Stellato
Серійні моделі
У 2018 році компанія представила нову лінійку у своєму портфоліо, яка буде знаходитися трохи нижче спецпроектів, пропонуючи, в свою чергу, унікальне і безпрецедентне бачення, де кожен новий запуск буде присвячуватися історичним автомобілям бренду. Назва цієї нової серії – Icona Ferrari, її серійна пропозиція обмежена однією моделлю на час її виробництва.

- Monza SP1 та SP2 (2018) 1,6 млн $, 499 одиниць
Дуже особливий, та найдешевший Ferrari, що віддає шану гоночним автомобілям 50-х років. Monza має баркетний дизайн з яскраво вираженим виглядом, випускалася в одномісних версіях Monza SP1, або двомісних SP2. Її технічна база — це 812 Superfast, хоча 810 к.с. та двигун 6.5 V12 з природним всмоктуванням.

- Daytona Sp3 (2021) 2,2 млн $, 599 одиниць
Наприкінці 2021 року було представлено Daytona SP3, друге творіння в лінійці Icona. Він пропонує явно сучасне та новаторське бачення, яке втілює в життя двомісний суперкар з двигуном V12 потужністю 840 к.с., розташованим в центральній задній частині. Шасі базується на LaFerrari Aperta, але все інше було переосмислено, в результаті чого з’явився автомобіль без жодних слідів електрифікації та з можливістю зняти дах для їзди на відкритому повітрі.
Висновок
Як бачите, Special Projects не зупиняється на задоволенні своїх найвибагливіших клієнтів. Він все розробляє та розробляє новинки Феррарі — найбільш особливі лімітовані серії бренду. По-справжньому лімітовані серії з максимум десятьма екземплярами, де в певних випадках віддається данина поваги престижним дизайнерам, таким як Pininfarina, Scaglietti, Zagato, Giugiaro або Fioravanti. Так що, найдешевші Ferrari досі знаходяться серед найдорожчих автівок автопрому.
Також рекомендуємо підбірку:
1. ТОП 10 найдорожчих міст світу. Де найвищі витрати на життя?
2. Найдорожчі вілли та пентхауси світу. ТОП 20
3. Топ найдорожчих телефонів у світі. Рейтинг найвідоміших гаджетів