Необхідною умовою просування будь-якого бізнесу є створення стабільного зв’язку з клієнтурою і формування у неї позитивного сприйняття бренду й цікавості до продукції/товару/послуг цієї виробничої, торгівельної або сервісної компанії.
Для виконання такого стратегічного завдання використовується ряд методів, серед яких чільне місце належить контент-маркетингу.
Детально про відповідну методику, що за ефективністю в рази перевершує традиційну рекламу, про класифікацію сontent marketing, його роль, особливості та канали просування розповідає подальший текст.
Що таке контент-маркетинг?
Контент-маркетинг – це сукупність маркетингових прийомів, основаних на створенні та/або поширенні корисної для споживача інформації з метою завоювання довіри та залучення потенційних клієнтів.
Сутність відповідної методики – у розповсюдженні цінного, корисного й цікавого для споживача інформаційного контенту, що інколи може набувати вірусної або провокаційної специфіки.

На відміну від прямої реклами, яка часто сприймається користувачами негативно через свою нав’язливість, створюваний та поширюваний компаніями релевантний сontent marketing виглядає для користувачів привабливо та формує в них інтерес до фірми, продукту чи послуги.
Фахівці, спеціалізацією яких є маркетинг контенту, приділяють першочергову увагу не кількості цієї інформації, а її якості.
Можна назвати кілька ключових факторів професійного підходу до її створення:
- постійний моніторинг потреб аудиторії;
- дотримання гнучкості в плані вибору способу та часу доставляння контенту;
- максимальна відповідність динамічним умовам сучасного ринку;
- врахування споживацьких пріоритетів.
Така актуальна маркетингова стратегія може використовуватися буквально в усіх сферах і галузях діяльності, бо її можна адаптувати до характеристик бізнесу різних видів.
Базові принципи
Кінцевою метою стратегічного підходу сontent marketing є сприяння активності з боку споживача, спрямованої на прибутковість компанії.
Щоб зробити маркетингове просування контенту максимально результативним та успішним, професіонали дотримуються кількох правил та принципів.
1. Визначають головні цілі контент-маркетингу.
Це може бути розширення кола знань користувачів про конкретну торгову марку, збільшення аудиторії покупців за рахунок нових клієнтів. Іноді ключовою метою відповідної роботи стає підвищення продажів та генерація лідів.

Планування вмісту та вибір каналів поширення залежить від намічених цілей. Даний аспект має пряме відношення й до методів визначення ефективності.
2. Уточнення й дослідження цільової аудиторії.
Грамотно та чітко визначена цільова аудиторія – запорука створення контенту, який працюватиме ефективно.
Значення мають різні фактори – від демографічних характеристик до психологічних портретів, кола інтересів, потреб та поведінкових факторів споживачів, що теоретично можуть приєднатися до клієнтів бренду. Комплексне вивчення відповідних особливостей – відправний момент для створення контенту, здатного до резонування з клієнтами потенційними й наявними.
3. Першочергова увага якості змісту.
Варто відмовитися від надмірної кількості низькоякісного контенту. Такий підхід є помилковим, бо створює високі ризики відштовхування аудиторії.
Підвищити впізнаваність бренду, збільшивши лояльність клієнтів, здатен лише високоякісний контент. Таким він може стати тільки за умови ретельного дослідження, цікавості та корисності для читачів/глядачів. Додатковий критерій, який засвідчує те, що контент-маркетинг для бізнесу виконаний професійно – забезпечення його максимальної видимості в результаті оптимізації для пошукових систем.
Використовуючи такі принципи та керуючись ними, можна створити міцне підґрунтя для стратегії маркетингу, яка допоможе досягти визначеної бізнес-мети.
Класифікація
Виділяють декілька типів контенту, що практикуються для організації контент-маркетингу. Кожна з цих категорій передбачає власний засіб відображення інформаційних даних та формат.

- Текстовий контент. До такого виду відносять статті, пости в соціальних медійних мережах, а також електронні листи. Відповідний контент-маркетинг для блогу чи інших веб-сайтів забезпечує детальне донесення інформації, наприклад, про розвиток бренду та його досягнення. Даного роду тексти демонструють результати оцінок експертів та задовольняють інформаційні запити читацької аудиторії.
- Аудіо-контент. Вид контент-маркетингу звукової специфіки. Він може бути представлений у формі аудіокниг, музичних композицій, звукових інструкцій тощо. Це ефективне й зручне рішення для залучення тих, хто віддає перевагу слуханню інформації на ходу, під час поїздки в авто, пробіжок тощо. Даний контент зацікавить людей, що активно користуються смартфонами й іншими мобільними гаджетами.
- Графічний контент. Його форми різноманітні – від світлин, інфографіки й ілюстрацій до популярних нині мемів та інших наочних форматів передачі інформації. Плюси візуального статичного контенту – здатність миттєво привернути увагу та встановлювати з аудиторією емоційний зв’язок. Яскрава та естетична інфографіка – відповідь на питання, як зробити контент-маркетинг досить складного змісту доступним та легким для сприйняття пересічними глядачами.
- Відео-контент. Мається на увазі створення інтерв’ю, ведення прямих ефірів, відеоблогів, виконання навчального відео, рекламних відеороликів та відео-оглядів – наприклад на платформі Youtube. Відповідна форма контент-маркетингу з точки зору передачі емоцій і повідомлень фахівцями вважається найефективнішою.
Наведені в переліку типи контенту для розширення аудиторії й забезпечення більш глибоких із неї зв’язків рекомендується комбінувати. Така тактика дозволить охопити споживачів із різним способом життя, уподобаннями й звичками.
Про канали просування
Поширювати контент-маркетинг для залучення клієнтів можна, використовуючи для цього різні види інформаційних інтернет-платформ.
1. Веб-сайти та блоги. Систематичні публікації статей у блогах чи в розділах новин комерційного порталу є не тільки дієвим важелем для збереження наявної аудиторії. Якщо ця інформація подається в зрозумілій та цікавий формі (а так і має бути), вона здатна залучити нових відвідувачів та підтримувати й підвищувати позиції веб-ресурсу засобом публікування SEO-матеріалів з ключовими словами й оптимізованими мета-тегами.

2. Соціальні медіа. Мається на увазі опублікований контент-маркетинг в Instagram, ТikTok, Twitter, LinkedIn, Telegram, Facebook та інших соцмережах для просування своєї інформації в широкі маси їх користувачів. Методи, тематична спрямованість та характер подачі відповідних відомостей на таких порталах можуть бути всілякими. Прикладами цих наразі популярних стратегій для просування є презентації, рекламні кампанії, історії, живі відео, цитати знаменитостей та органічні пости.
3. Канали в мессенджерах. Ще один із актуальних методів для підтримки зв’язку з аудиторією й надання їй нагальної інформації у вигляді новин і інших відомостей, які мають відправлятися регулярно.
4. Платні рекламні кампанії. Платформами для розташування й застосування реклами є популярний сервіс Google Реклама, соцмережі тощо. Для просування контенту та привертання нових клієнтів ці канали є гарним вибором.
5. Електронна пошта. Для ведення ефективного маркетингу стануть у пригоді лояльні email-розсилки з корисним та цікавим контентом. Такі електронні листи з персоналізованими пропозиціями зроблять свій внесок у привернення уваги аудиторії та сприятимуть взаємодії з клієнтами.
6. Відеохостинги. Багато компаній-лідерів успішно розвивають власний бренд, розміщуючи й розповсюджуючи профільну відеоінформацію на YouTube-каналах. Це ще один дієвий метод залучення аудиторії.
7. Гостьові публікації. Йдеться про опублікування контенту у блогах та на веб-ресурсах інших медіа чи компаній. Це перевірена тактика для підвищення авторитету бренду, розвитку цікавості до нього та до його продукції/сервісу.
8. Спільноти й форуми. Слушним рішення для обговорення тем, що мають безпосереднє відношення до роботи певного бренду, є участь у форумах. Тематика цих інтернет-дискусій має торкатися вашої галузі. Таке спілкування сприяє побудові експертності, контакту з аудиторією та дозволяє учасників спільноти інформувати про свою продукцію або сервіс.

9. Онлайн-курси й вебінари. Для демонстрації експертності компанії й розширення її цільової аудиторії часто використовують і такі форми інтернет-освіти, просвітництва.
10. Інформація експертів у формі виступів та статей. Джерела для розміщення такого контенту можуть бути різними – це не тільки інтернет, але й телебачення, періодичні видання, радіоканали й інші ЗМІ. Результатом відповідної практики стає значне підвищення відомості бренду й довіри до нього.
Поданий вище перелік містить найпопулярніші, але не всі можливі канали просування в контент-маркетингу. Обирають їх, враховуючи специфіку цільової аудиторії, рекламну стратегію компанії та вид контенту, якому її маркетологи віддають перевагу.
Переваги й проблеми контент-маркетингу
Сучасний сontent marketing наразі вважається трендовим та потужним інструментом інтернет-реклами, що виконує багато функцій, які можна назвати його плюсами:
- підвищує авторитет бренду і робить цю компанію більш відомою, видимою, такою, яку впізнають не без участі допомоги пошукових систем;
- залучає клієнтів на потрібний сайт і утримує їх, здобуваючи більше шансів для конверсії – це можливо завдяки цінності й релевантності відповідної інформації;
- поліпшує SEO-показники – професійний контент-маркетинг є ключем до успіху в пошуковій оптимізації, він висуває веб-ресурс на вищі позиції в пошукових браузерах;
- будує й зміцнює взаємозв’язок із клієнтами – якщо сontent marketing надається регулярно, він стає реальною можливістю для підтримки тривалих, міцних та позитивних відносин з клієнтурою.

Разом із тим, така маркетингова стратегія не позбавлена своєрідних «підводних каменів», які доводиться її виконавцям долати. До числа відповідних викликів можна віднести значну конкуренцію, необхідність дотримання високих стандартів якості та частого вимірювання ефективності ROI за допомогою комплексної аналітики.
Бути в сучасних реаліях ефективним та конкурентоспроможним контент маркетинг зможе лише за умови постійного впровадження інформаційних інновацій. Відповідна маркетингова стратегія не досягне успіху, якщо не буде гнучкою, не зможе адаптуватися до умов і трендів, які в наш час дуже динамічно змінюються.
Цікаві факти
Сontent marketing – це явище з довгою історією, що почалася задовго до виникнення електронних технологій. Вперше контентні стратегії для залучення клієнтів стали застосовуватися наприкінці ХІХ століття. Це були статті в журналах, що давали споживачам корисні поради, згадуючи певну товарну продукцію.
Контент-маркетинг в Facebook орієнтується на користувачів з урахуванням їх місця знаходження, демографічних даних та інформації особистого профілю. Багато з відповідних опцій є доступними лише в цій соціальній мережі.
На думку фахівців, найближчими тенденціями та інноваціями такої маркетингової стратегії стане повсюдне впровадження персоналізованого й інтерактивного контенту, доповненого віртуальною реальністю. Для генерування й оптимізації для SEO в найближчому майбутньому буде широко використовуватися допомога штучного інтелекту.
Створюючи сontent marketing, слід не ігнорувати такий елементарний аспект, як відсутність граматичних помилок. Даний нюанс є свідченням вашого недбалого ставлення до роботи й неповаги до читачів. Оскільки багато відвідувачів сайту залишають його з причин неправильної орфографії та пунктуації, всі статті потребують попередньої уважної перевірки.
Часто вирішальне значення для потенційного клієнта має привабливість заголовка – він повинен бути не просто чітко сформульованим, а креативним, з нотною інтриги.
За даними аналітиків, понад 51% користувачів шукають продукти чи послуги за допомогою мобільних телефонів. Це означає необхідність адаптації інформаційного сайту для таких пристроїв.
Наразі створення контент-маркетингу в інтернеті для бізнесу пропонує багато профільних компаній. Під час вибору варто зважати на досвід, репутацію цих виконавців та відгуки про них.