Варіантів роботи в мережі Інтернет сьогодні існує чимало. Багато хто цим цікавиться, бо робота віддалено має свої переваги. По-перше, можна працювати у зручних умовах, насолоджуючись домашнім комфортом. По-друге, є можливість самостійно розписувати свій робочий графік та працювати в ті години, коли це для вас зручно. По-третє, можна трудитися з будь-якої точки світу, не прив’язуючись до географії. Потрібно лише мати доступ до мережі та підходящий гаджет під рукою.
Наприклад, одна із цікавих вакансій – це контент менеджер у Telegram. Ця професія дозволяє заробляти як новачкам, так і досвідченим спеціалістам. Хто ж це такий та що треба робити? По суті, це спеціаліст, головне завдання якого полягає в тому, щоб шукати, створювати та публікувати контент відповідно до тематики того чи іншого каналу в ТГ. Робота досить цікава та не дуже складна. Ринок контент менеджменту в Telegram постійно зростає. Пропонуємо поговорити про це більш детально.
Скільки можна заробити?
Це серйозне питання, бо робота має бути не лише цікавою та приносити задоволення. Заробіток – це один з головних факторів, на який шукач звертає увагу при перегляді різних вакансій. Оплата в даному випадку залежить від кількох ключових факторів: тематики каналу, кількості постів і вашої кваліфікації.

Для кращого розуміння пропонуємо поговорити мовою цифр про те, скільки ж можна заробити. Ось декілька конкретних прикладів:
- Тематичні канали (відеоігри, мода, кіно, психологія, туризм, історія, кулінарія тощо) ‒ $80–100 на місяць за 4–12 постів щодня.
- Криптоканали ‒ $200–300 на місяць за 1–3 публікації щодня.
- Новинні ‒ $200–1000 на місяць за 20–50 постів щодня.
При цьому варто враховувати, що ви не зобов’язані обмежуватися лише одним ТГ каналом. Якщо є бажання та вільний час, то чому б не зайнятися обслуговуванням одразу кількох. Це принесе більше коштів. Наприклад, дехто веде одразу 10 чи навіть більше Телеграм каналів. Так можна заробляти до $3000 і навіть більше. Коротше кажучи, це той випадок, коли кількість має значення та безпосередньо впливає на рівень доходу. Звичайно, є й інші фактори, від чого це залежить.
Дохід: що ще впливає на нього?
Тематика каналу

Різні за спрямуванням канали мають і відмінну популярність. Це цілком логічно. Звичайно, від кількості підписників та популярності каналу залежить і очікувана оплата, на яку може розраховувати контенщик. Наприклад, криптовалюта – одна з найбільш оплачуваних сфер, адже для роботи потрібно добре розбиратися в темі, стежити за новинами та розумітися на термінології. Знайти гарного спеціаліста не так вже й просто, тому роботодавець готовий запропонувати хорошу зарплатню. Наприклад, якщо ви «шарите» в крипті, ваша оплата може суттєво перевищувати середній рівень. Тематичні канали з контентом, який розрахований на не дуже широкий загал (так звана нішева тематика) теж оплачуються вище, особливо якщо ви експерт у цій галузі, наприклад, в темі будівництва, медицини, чи кулінарії.
Тип контенту
Наповнення ТГ каналу може бути різним, бо сам підхід до збору матеріалів відрізняється. Найпростіше – це копіпаст, тобто копіювання інформації з інших джерел. Такі завдання оплачуються мінімально. Якщо вносяться певні не дуже значні правки, то це вже буде коштувати трохи дорожче. Називається це рерайт. Унікальний контент у свою чергу завжди цінується найбільше, бо вимагає більше зусиль і часу. Також це включає певний творчий підхід. Мова йде про статті, аналітику, авторські пости і таке інше.

Кількість каналів
Вище вже було сказано, що ви не обмежені кількістю проєктів. Деякі фахівці ведуть по 5–10 каналів і працюють на кількох замовників одночасно. Це можливість збільшити дохід, але водночас потребує хорошої організації роботи. Деякі проекти вести складно, бо треба багато працювати та і тематика може бути складнішою.
Як стати контент менеджером в Telegram?
Ви можете стати ним вже сьогодні. Для початку важливо знайти підходящу вакансію. Розпочати рекомендуємо з простих завдань. Наприклад, новачки часто стартують із копіпасту в тематичних каналах. Це досить просто. Також це потребує не дуже багато часу. Що для цього потрібно? Вміння шукати інформацію в Інтернеті та трохи вільного часу. У чому плюс? Це дозволить вам отримати базові навички та напрацювати портфоліо, щоб потім можна було претендувати на вакансії з більшою оплатою.
Якщо ви добре в чомусь розбираєте, наприклад, маєте освіту в сфері медицини, кулінарії чи ще чогось, то вам буде набагато простіше знайти високооплачувані замовлення. Освіти та знань у вас немає? Так отримайте їх! У цій сфері важливо розвивати експертність.

Навчіться працювати з текстовими редакторами та зображеннями. Без цього у даній сфері «ловити» нічого. Освойте й спеціалізовані сервіси для автоматизації – це полегшить вашу працю. Майже кожен контенщик в Телеграм каналі активно їх використовує.
Кілька корисних порад
- Обов’язково потрібно підписатися на схожі канали. Особливо актуально це на перших етапах роботи. Це потрібно, щоб розуміти специфіку контенту та аналізувати роботу конкурентів – в цій ніші теж є конкуренція і вона серйозна.
- Використовуйте біржі фрілансу та сайти вакансій для пошуку замовлень, наприклад, Kabanchik.ua, Work.ua, Freelancehunt чи Telegram-чати з вакансіями. Не забувайте й про дошку оголошень OLX
- Важливо освоїти вміння копірайтингу та рерайтингу. Вам треба навчитися писати унікальні тексти та створювати привабливий візуальний контент, якщо хочете мати змогу заробляти більше.
Підсумуємо
Підробіток чи повноцінна зайнятість в Інтернеті – це зручно та сучасно. Робота контент менеджером в Телеграмі досить цікава та може приносити хороший дохід. Старт у цій сфері можливий навіть без якихось спеціальних навичок. Звичайно, щоб претендувати на хороший дохід тут, як і у будь-якій іншій сфері, потрібно працювати над рівнем своєї кваліфікації, чомусь навчатися та постійно дізнаватися щось нове. Так чи інакше, але ця професія дозволяє добре заробляти та будувати кар’єру, навіть не покидаючи стін свого дому, тому заслуговую вашої уваги.