Якщо говорити про найбагатших людей у світі, то це частіше за все бізнесмени, політики, актори, спортсмени, але не можна забувати й про представників сфери моди. Багато хто з них досяг неймовірного успіху і їх ім’я відоме навіть тим, хто дуже далекий від індустрії моди.
Бернар Арно – видатний підприємець і магнат, чия історія успіху стала прикладом для багатьох амбіційних бізнесменів. Він є саме представником сфери моди, а якщо точніше, то це найвпливовіша фігура цієї індустрії. Звичайно, у широкого загалу його ім’я, перш за все, асоціюється з розкішшю та брендами, які втілюють стиль і елегантність. Як же він всього цього досяг? Слід сказати, що його шлях до вершини був непростим. Те, що він має та статус, в якому він знаходиться, Бернар Арно справді заслужив та навіть виборов. Далеко не останню роль в його успіху зіграла рішучість, інтуїція та безумовний вроджений талант. Пропонуємо поговорити про його життя більш детально.
Бернар Арно біографія
Ранні роки та перші кроки у бізнесі
Бернар Арно народився 5 березня 1949 року у французькому місті Рубе. Його сім’я належала до середнього класу, а батько володів будівельною компанією «Ferret-Savinel». Ще з дитинства хлопчик проявляв схильність до точних наук та мистецтва. Цікавився він і бізнесом. В майбутньому це дало свої плоди.

Батьки хотіли дати сину гарну освіту. Арно вступив до однієї із найпрестижніших вищих шкіл Франції ‒ Політехнічної школи «École Polytechnique», де здобув ступінь інженера. Цікаво, що за спеціальністю він так і не працював, або працював зовсім недовго, тому про це мало що відомо. Інтереси у молодого Арно тоді були вже цілком конкретними і це не інженерія. Він приєднався до сімейного бізнесу. Через чотири роки він вже очолив сімейну будівельну фірму «Ferret-Savinel». Згодом він ініціював реструктуризацію компанії. Трохи пізніше він взагалі приймає рішення про її продаж. Цікавий факт: свого батька про намір продати сімейний бізнес він не повідомляв до самого останнього моменту. Лише після того, як угода була підписана і вона була вигідною для сім’ї, Арно розказав про це батькові.
Після цього Арно їде до США. Там він живе декілька років. Це не зовсім відпочинок. Він активно вчиться там різним тонкощам та нюансам купівлі, продажу, злиття компаній. Коротше кажучи, він явно готується до чогось масштабного та хоче стати справжньою «бізнес-акулою». Після цього він знову повертається до Франції у своє рідне місто. Тепер це спеціаліст, котрий добре знайомий з арсеналом типово американських прийомів і практик з агресивного захоплення компаній і готовий застосовувати все це на практиці.
Вихід у світ моди: купівля Christian Dior
У 1984 році він купує будинок моди Christian Dior. Як це було? Почалося все з того, що увагу Арно привернув нещодавно збанкрутілий текстильний конгломерат Boussac Saint-Frère. Коштував він після економічної кризи дуже недорого. Арно, скористався такою можливістю та викупив компанію разом із її активами. Цей конгломерат володів будинком моди Christian Dior. Арно вирішив залишити собі бренд Christian Dior, бо у підприємця вже були певні плани щодо нього. Він хотів зробити Діор символом французької розкоші та відродити її славу.

Далі він закриває нерентабельні підприємства і залишає лише ті, в яких вбачає потенціал. Dior знаходиться в їх числі.
Створення імперії LVMH: Louis Vuitton Бернар Арно
З 1988 року він почав інвестувати в акції новоствореної компанії Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH). У середині 1990-х років він розширив склад LVMH, додавши до нього модні будинки Givenchy і Celine, виробника годинників TAG Heuer, мережу косметичних і гігієнічних товарів Sephora та кілька інших компаній. Сьогодні всі ці бренди популярні на весь світ, але тоді це були локальні компанії. Такими, якими ми знаємо їх сьогодні, їх зробив саме Бернар Арно. Це стало початком його стратегії перетворення компаній із потенціалом у справжні бізнес-перлини, але почалося все саме з LVMH акцій. Досі він володіє контрольним пакетом цієї французької компанії.

Одна з його ключових стратегій – збереження спадщини брендів і одночасне оновлення їхнього іміджу. Арно залучав талановитих дизайнерів, таких як Джон Гальяно, Марк Джейкобс і Вірджил Абло, які допомогли модернізувати бренди, зберігаючи їхню історичну цінність.
Статус: найбагатша людина у світі
Станом на сьогодні до LVMH входять понад 70 престижних брендів, серед яких Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy, Fendi, Bulgari, Celine, Moët & Chandon, Dom Pérignon. Його статки оцінюються в сотні мільярдів доларів, а сам Арно є уособленням успіху.

За останні десятиліття LVMH не лише стала символом розкоші, але й суттєво збільшила ринкову капіталізацію. Акції компанії стали одними з найпривабливіших на фондових біржах. Саме завдяки цьому Бернар Арно став найбагатшою людиною у світі, обійшовши інших мільярдерів.
У квітні 2018 року Бернар Арно був визнаний найбагатшою людиною в Європі. 18 січня 2023 року він став найбагатшою людиною у світі, за оцінкою Forbes, його статки склали $221 мільярд. Станом на липень 2023 року багатство Арно та його сім’ї досягло $243,5 мільярда. На цей момент їхній статок ще збільшився. Звичайно, статус найзаможнішого Арно займає не постійно, бо багатіїв у світі вистачає, але той факт, що йому це вдалося вже вражає, правда?!
Благодійність
Бернар Арно прославився своєю участю в благодійних проєктах. Він фінансував картинні галереї, допомогу людям з інвалідністю та ініціативи з пошуку нових талантів у бізнесі та мистецтві. У 2019 році його фонд надав 200 мільйонів євро на відновлення Нотр-Дам-де-Парі після пожежі.

Особисте життя
Бернар Арно був двічі одружений. Його першою дружиною стала Анна Деваврен, яка подарувала йому двох дітей – Антуана та Дельфіну. З 1991 року він одружений з піаністкою Елен Мерсьє, яка народила йому трьох синів: Олександра, Фредеріка та Жана.
Підсумуємо
Історія успіху Бернара Арно справді вражає. Так, він народився в далеко не самій бідній родині, але вершини, яких йому вдалося досягти – усе це результат його здібностей, таланту та праці. Про нього можна сказати, що він буквально відчував, що потрібно тодішньому ринку. Не боявся він і ризикувати, що теж приносило успіх. Бернар Арно перетворив індустрію моди, зробивши її не лише частиною культури, а й вигідним бізнесом. Сьогодні він не лише керує найбільшою імперією розкоші у світі, але й задає тон для всієї індустрії моди.