Його називають першим у світі мільярдером без бізнесу та одним із найзаможніших підприємців на планеті, фінансові статки якого оцінюються в рекордні 117 мільйонів доларів США.
Ця легендарна людина – Стів Балмер. Її знають як талановитого бізнесмена, що здобув свій статус володаря мільярдів, завдяки опціонам, отриманим від власного роботодавця, а ще як видатного фахівця з інформатики та успішного торговця.
А найбільші досягнення Стівена Ентоні Балмера пов’язують з періодом 2000-2014 років, коли він був очільником корпорації Майкрософт, обіймаючи посаду генерального директора цього конгломерату.
Про життєвий шлях та кар’єру даної всесвітньо відомої особистості, а також її вагомий внесок у розвиток багатонаціональної корпорації комп’ютерних технологій з американським корінням Microsoft Corporation розповідається далі.
Біографія Стіва Балмера
Дата народження Стівена – 24 березня 1956 року. Його малою батьківщиною є місто в США Детройт.
Після закінчення школи майбутній бізнесмен продовжив навчання в Гарвардському університеті. Здобуваючи освіту, цей хлопець водночас захоплювався грою в футбол, ставши лідером команди престижного вузу, та займався написанням статей для двох університетських літературних журналів.
Але Гарвард дав Балмеру не лише освіту, підтверджену дипломом мистецтв із прикладної математики та економіки з відзнакою й ступінь бакалавра та життєвий досвід. У стінах вишу він знайшов багатьох вірних друзів, що в подальшому вплинули на карколомний успіх Стіва Балмера.

Одним із таких людей, з яким ця майбутня «акула бізнесу» потоваришувала в університеті, став наразі не менш відомий комп’ютерний геній Білл Гейтс.
Після закінчення Гарварду молодий спеціаліст Стівен Балмер працевлаштувався у компанію Procter&Gambel на скромну посаду помічника менеджера у відділ виробництв і реалізації продукції.
Проте така рутинна робота амбітного Стіва не влаштовувала. Своє звільнення він пояснив відсутністю командного духу у компанії, відсутністю прагнення в її керівництва й персоналу до вдосконалення й розвитку цього підприємства.
Балмер прагнув отримання нових знань, які б дозволили йому збільшити власні шанси на ринку праці, тому продовжив навчання у вищій Стенфордській школі бізнесу. Відомо, що вже тоді Білл Гейтс пропонував йому приєднатися до своєї команди, проте Стів одразу цієї пропозиції не прийняв, бо був налаштований на закінчення школи.
Але в 1980 році, після першого курсу, Стівен скористався відповідним запрошенням свого давнього університетського друга, ймовірно тому, що кращий варіант роботи тоді, в часи кризи, знайти було неможливо.
Розвиток Microsoft за часів Балмера
На той час, коли цей фахівець приєднався до колективу відповідної компанії, очолюваної Гейтсом, її штат налічував всього 23 працівника.
Стів Балмер із 1980 року почав працювати в Майкрософт помічником президента.
На той час його річна заробітна плата складала 50 тисяч доларів. Крім того, Стівен став одним із акціонерів молодої компанії.

До посадових обов’язків цього працівника входило забезпечення функціонування відповідної структури – він працював із кадрами, займався веденням бухгалтерського обліку, юридичним супроводом та іншими поточними справами.
Оскільки така робота забирала багато часу, поєднати її з подальшим навчанням Балмер не зміг – Стенфордський коледж він змушений був залишити.
Як свідчить історія Microsoft, завдяки плідній праці помічника президента, протягом 1980-і років відбувався її стрімкий ріст та розвиток.
1989 року Стіву Балмеру вдалося придбати близько мільйона акцій компанії. Невдовзі статки цього бізнесмена досягли одного мільярда.
У цей час він був очільником кількох провідних відділів Майкрософт та займався ретельним відбором компетентних кадрів. Збільшуючи бюджет компанії, Стівен примножував і свій власний бюджет.
Ще за декілька років для Microsoft настали тяжкі часи: її чекали випробування, пов’язані з судами, плітками й поділом. Така ситуація відобразилася на економічному стані та настрої команди співробітників вкрай негативно.
Проте компанія була збережена, завдяки спільним титанічним зусиллям Білла Гейтса та Стіва Балмера. Її фундатором з допомогою своєї «правої руки» було зроблено все для того, щоб не допустити краху Майкрософт, натомість зберегти її новаторську атмосферу та згуртованість і відданість справі працівників.
Балмер – генеральний директор Microsoft
Таку посаду очільника на той час уже всесвітньо відомої корпорації Стівен Ентоні Балмер обіймав понад 6 років, з 13 січня 2008 року по лютий 2014-го.
Проте вже до його призначення, в 2007 році, сума статків цього тоді ще найманого працівника, складала 15 млрд $. Такий солідний капітал дозволив Балмеру посісти 31 місце в світовому рейтингу найбагатших людей планети.

У той же час Стівен став найбагатшою в світі людиною, яка не була власником бізнесу та не перебувала з ним у родинних зв’язках. Відповідні дані були опубліковані американським діловим журналом «Forbes» – одним із найавторитетніших економічних видань міжнародного масштабу.
Балмер, коли він змінив Білла Гейтса, ставився до підлеглих не просто з максимальною увагою. Він докладав максимум зусиль для залучення їх до нових перспективних проектів, відвернення труднощів та ефективного вирішення всіх бізнес-проблем.
А ще Стівові, що стояв на чолі Microsoft, вдавалося заряджати свою команду потужною позитивною енергією й оптимізмом, що є важливими передумовами для плідної й успішної праці.
Навряд чи знайдеться на планеті інша людина, якій би вдалося сколотити власні статки тільки на заробітній платі менеджера, найманого працівника. Даний беззаперечний факт доводить блискавична кар’єра Стів Балмера, яку його допомогли зробити високий професіоналізм, комерційна хватка й чуття, працелюбність, відданість справі й безсумнівний організаторський талант.
Будучи на посаді гендиректора конгломерату Майкрософт, свої ключові обов’язки Балмер вбачав у стратегічному розвитку та керівництві даної компанією. А його життєвою позицією стало «сприяння людині й суспільству у світовому масштабі для реалізації власного потенціалу в повній мірі».
У той же час колишні підлеглі відгукуються про Стівена як про надзвичайно вимогливого керівника з дуже запальною вдачею, що намагався якомога енергійніше рекламувати продукти Microsoft і при цьому не приховував відвертої власної неприязні до конкурентів Apple.

Бізнес Стіва Балмера на практиці довів його філософію про те, що життєвою силою відповідного підприємництва є витрати на дослідження й розробки. На думку мільярдера, запорукою успішного розвитку компанії має бути постійне створення передових інновацій, що відкриває більш широкі можливості, яких не існувало раніше.
Секрет стрімкого злету корпорації Майкрософт Стівен пояснював тим, що його компанія віддавала перевагу «сміливим ставкам», інвестувала в новітні технології, намагалася робити кращі винаходи, забезпечувати кращий сервіс та, активно взаємодіючи зі споживачами, вести їх новими шляхами.
Крилатими, відомими в світі цитатами Балмера стали його твердження про те, що слушні ідеї вимагають не повільної, а швидкої реалізації, а великі компанії завжди починаються з великих лідерів.