В чому полягає щастя? У кожного на це питання є своя відповідь. Хтось говорить, що щастя – це коли всі твої близькі поруч живі та здорові. Хтось каже, що це, коли ти не шкодуєш про втрачені можливості, бо ти ними скористався. А як щодо грошей? Нерідко можна почути, що щастя не в грошах. Хай там як, але без них у наш час існувати теж не вийде. Один відомий американський актор сказав з приводу цього досить цікаву фразу, котру зараз часто цитують: «Щастя за гроші не купиш. Але можна купити яхту, яка домчить тебе до нього». Хто б що не говорив, але зерно істини в цьому справді є.
Кожному з нас цікаво слідкувати за життям успішних людей. Хочеться дізнатися їх біографію, щоб зрозуміти, як їм вдалося досягти таких висот. Цікаво, якими статками вони володіють та хто з них багатший. Скоріше за все, ви чули про рейтинг Forbes. Складається він відомим американським бізнес-журналом Forbes. Звідси й походить назва – список Forbes.
Це не щось, що з’явилося зовсім недавно. Історія його розпочалася ще в середині двадцятого століття, коли його почали складати на регулярній основі. Що ж тут скажеш? Людей завжди цікавив успіх інших. Хтось із заздрістю, а хтось із захопленням. Сьогодні це стало символом успіху, фінансової стабільності та значущості у глобальній економіці. Багато хто мріє про те, щоб потрапити туди. При цьому є й ті, кому б цього зовсім не хотілося. Пропонуємо поговорити про це більш детально.
Що таке список Forbes?
Вище вже було сказано про нього в загальному розумінні. Давайте розберемося, в чому суть списку Forbes. Почати варто з того, що подібні добірки складаються у багатьох країнах чи навіть локально у містах. У кожної країни є свої багатії. Стосується це й окремих населених пунктів. При цьому саме в Форбс входять найбагатші люди світу, бо він є наймасштабнішим та не обмежується географічно. Там публікуються дані про багатіїв, впливових бізнесменів, інноваторів тощо. Як правило, всім найбільш цікаво ознайомитися зі списком мільярдерів світу. При цьому публікуються там і інші рейтинги, наприклад, найвпливовіших людей, найбагатших жінок, успішних молодих підприємців тощо.

А який в цьому сенс, спитаєте ви? Це хороше питання. Річ у тім, що там можна знайти не лише інформацію про цих людей, бо це було б занадто нудно. Там також пишуть про те, як вони їх заробили, які ідеї підтримують і як впливають на суспільство, а це вже цікаво багатьом.
Як потрапити в список Forbes?
Багато хто мріє про це, але вдається це не всім заможним людям. Чому це почесно? По-перше, даний журнал має серйозну авторитетність. Форбс має довгу історію і відповідну репутацію у фінансовому світі. Їхні дослідження ґрунтуються на детальному аналізі даних, що робить каталог точним та об’єктивним. Якщо ти потрапив туди, то про це всі будуть говорити. Хтось скаже, що це марнославство. Можливо й так, але який сенс в тому, щоб бути одним з найбагатших у світі та ніхто навіть не знатиме твого імені?! По-друге, це впливовість. Потрапити туди – це не лише визнання багатства, а й підтвердження вагомого впливу в економіці або суспільстві. Це означає, що тебе варто поважати не лише за твої статки, а й за інші якості. Твоя думка справді чогось варта. До тебе потрібно дослуховуватися.

Потрапляння в цей каталог – процес не лише складний, а й дуже залежний від багатьох факторів. Вище вже було сказано, що це не лише про великі статки. Треба відповідати певним критеріям.
- Фінансові статки. Для мільярдерів оцінюють вартість активів: нерухомість, акції, бізнеси, інвестиції. Чистий капітал людини повинен перевищувати певний поріг, який зазвичай обчислюється в мільярдах доларів.
- Інноваційність. У рейтинги, як-от «30 Under 30», потрапляють люди, які створюють щось нове: стартапи, технології, інноваційні послуги або продукти.
- Соціальний вплив. Forbes враховує, як діяльність кандидата впливає на суспільство: чи змінює він галузь, чи підтримує благодійні проєкти, чи популяризує важливі цінності.
Зверніть увагу, журнал самостійно проводить аналіз, і кандидатури не подають свої «заявки». Хочете туди потрапити? Тоді важливо заробити величезний капітал чи привернути увагу до себе якимись іншими справами. Також корисно буде відкрито декларувати свої статки та успіхи, що допоможе знайти по вас всю необхідну інформацію та зрештою включити до того чи іншого списку.
А чому дехто навпаки цього не хоче? Тут все досить очевидно – далеко не всі заробили свій капітал чесно та у законний спосіб. Звичайно, таким персонам не хочеться, щоб їх ім’я десь зайвий раз згадувалося, бо це може привернути увагу з боку правоохоронців.
Хто потрапляє до списку Forbes?
Тут все залежить від того, що саме це за добірка.

- Мільярдери світу. Тут оцінюється капітал найбагатших осіб. Лідери цього рейтингу – засновники технологічних компаній (Ілон Маск, Стів Балмер), інвестори (Воррен Баффет), магнати нерухомості чи промисловості.
- Жінки у бізнесі. Forbes приділяє окрему увагу жінкам, які досягли успіху в бізнесі, політиці чи благодійності.
- Молоді інноватори. Наприклад, вже згаданий рейтинг «30 Under 30» показує молодих підприємців, які вже до тридцяти років зуміли зарекомендувати себе на глобальному рівні.
- Впливові особи. Наприклад, рейтинг «100 найвпливовіших жінок світу» висвітлює досягнення в політиці, культурі чи інших сферах.
- Артисти та спортсмени. Зірки кіно, музики чи спорту, які успішно монетизують свою популярність, теж можуть потрапити до списку.
- Інвестори та фінансисти. Їхній статок базується на активах, фондових біржах і фінансових операціях.
Як Форбс оцінює статки?
Вони проводять масштабні дослідження, які включають:
- Аналіз відкритих джерел (дані фондових ринків, оцінки вартості нерухомості чи компаній).
- Інтерв’ю з експертами та самими бізнесменами.
- Перевірку документів, публічних звітів і фінансової звітності.
Підсумуємо
Суть рейтингу Forbes полягає не лише в підрахунку статків, а й у демонстрації досягнень, інновацій та глобального впливу його учасників. Список не просто про гроші – це історії людей, які змінюють світ, досягаючи вражаючих результатів.