Сьогодні в Україні багато хто працює з іноземною валютою, зокрема, з доларами США. Хтось інвестує в неї, комусь у такому форматі оплачують відрядження, а комусь і платять зарплатню. Цілком логічно, що виникає питання, як пересилати її, щоб це було максимально зручно, швидко, безпечно та вигідно. Наприклад, людина живе в одному населеному пункті, а її родичі в іншому в межах України, то як вона може переслати кошти своїм близьким для її фінансової підтримки?
Вибираючи найкращий спосіб, слід зважати на швидкість, вартість, зручність і рівень безпеки переказів. Варіантів чимало, і кожен має свої переваги, тому не дивно, що люди обирають різні рішення. Адже у кожного свої потреби, обставини й фінансові можливості, які також впливають на рішення.
Пропонуємо у цій статті більш детально розібратися у даному питанні, щоб у читача була можливість після ознайомлення з матеріалом зрозуміти, що підійде йому якнайкраще.
Коли виникає необхідність пересилання доларів по Україні?
Цілком логічно, що причин можна назвати чимало, бо у кожного своя ситуація. Давайте проговоримо основне:

- Багато хто допомагає родичам чи друзям. Члени сім’ї, які проживають у різних містах, часто потребують підтримки. Не у всіх зараз стабільне фінансове становище. Декому не вистачає коштів навіть на основні потреби, наприклад, пенсіонери часто стикаються з подібними проблемами.
- Розрахунки між бізнес-партнерами. У підприємницькій діяльності іноземна валюта використовується для закупівлі товарів чи оплати послуг.
- Оплата навчання, оренди чи медичних послуг. У багатьох випадках установи приймають оплату в доларах. З ряду причин це може бути більш зручно для обох сторін.
- Повернення боргу чи приватні угоди. Часто буває, що розрахунки між фізичними особами проводяться в доларах. Наприклад, коли людина повинна повернути борг, але наразі має лише заощадження в іноземній валюті.
Способи пересилання доларів по Україні
Банківські перекази
Ті, хто віддають перевагу найнадійнішим способам, завжди обирають банки. Якщо говорити про переваги такого варіанту, то вони очевидні: висока надійність, можливість відстеження переказу. Мінуси теж є: висока комісія і можливі затримки до кількох днів.

Як це зробити? SWIFT-перекази дозволяють переслати долари як на рахунок іншої особи, так і між власними рахунками. Цю систему підтримують різні фінансові установи, наприклад, ПриватБанк та Ощадбанк. Не варто забувати й про міжбанківські переводи, які пропонує, наприклад, Монобанк. Це можна зробити просто в онлайн-банкінгу.
Платіжні системи
Тут головна перевага полягає у швидкості. Якщо це для вас вкрай важливо, то обирайте Western Union чи MoneyGram, бо ці сервіси не лише працюють з іноземною валютою, а й дозволяють переслати гроші за лічені хвилини. Заслуговує уваги й «Швидкий переказ» від Привата.

Якщо говорити про недоліки, то знов-таки тут висока комісія, але вона безпосередньо залежить від суми.
Системи грошових переказів
В даному випадку мова йде про такі сервіси, як RIA Money Transfer чи Unistream. З їх допомогою досить швидко та легко можна переказати долари між містами. Особливість полягає в тому, що це не вийде зробити з дому та доведеться їхати в один з пунктів. Їх у великих містах досить багато, а в невеликих – не дуже. Також потрібна особиста присутність для відправлення/отримання.

Електронні платіжні системи
Інтернет-сервіси Payoneer або PayPal дуже популярні у всьому світі. Їх без проблем можна використовувати і в Україні для пересилання коштів. Вони дуже подобаються фрілансерам та підприємцям. Є можливість здійснення переказ з будь-якого міста, але присутні й недоліки у вигляді комісії.

Порівняння способів пересилання доларів
Що ж вам підійде? Тут все залежить від того, який саме показник є для вас найважливішим. Відштовхуватися у виборі можна від вартості переказу, швидкості транзакцій, зручності та доступності, треба врахувати також і безпеку. Розгляньмо доступні варіанти в цьому контексті.
- Вартість переказу. Найдешевшим способом є міжбанківські перекази. Усі інші способи та методи мають вищі комісії.
- Швидкість транзакцій. Платіжні системи забезпечують миттєву доставку грошей, тому якщо показники швидкості для вас є вирішальними, то вибір очевидний. Банківські перекази, особливо через SWIFT, можуть займати кілька днів.
- Зручність. Онлайн-банкінг та електронні системи дозволяють пересилати гроші без відвідування відділення. Це дуже сучасно, коли все можна зробити, не покидаючи стін свого дому. Потрібен тільки Інтернет та підходящий гаджет, наприклад, смартфон.
- Безпека. Банківські операції мають найвищий рівень захисту, у той час, як деякі електронні сервіси можуть бути вразливими до шахрайства, тому з ними треба бути обережними.

Як вибрати найкращий спосіб пересилання доларів по Україні?
Рекомендуємо відштовхуватися від мети, наявності чи відсутності часу, готовності оплачувати велику комісію, доступності та рівня довіри до того чи іншого методу. Цього вже буде достатньо для того, щоб схилитися в той чи інший бік.
Часті запитання
- Чи можна переслати долари по Україні без комісії? Ні, за виключенням особливих акції або спеціальних умов у банках.
- Яка максимальна сума для пересилання доларів через різні системи? Залежить від сервісу. Наприклад, Western Union має ліміти на рівні 5000 доларів, тоді як у банках ліміти можуть бути вищими, але потребують додаткових перевірок.
- Як швидко можна отримати долари за допомогою переказу? Системи миттєвих переказів забезпечують швидке отримання – до десяти-п’ятнадцяти хвилин. Банківські перекази ‒ до трьох робочих днів.
- Чи можна переслати долари на банківську карту іншого банку?
Так, наприклад, ПриватБанк дозволяє це через SWIFT або SEPA-платежі.
Підсумуємо
Таким чином, сьогодні немає труднощів із переказом валюти всередині країни – доступно багато варіантів. Обирайте той, який найкраще відповідає вашим потребам і важливим критеріям.