З 1 січня 2025 року фізичні особи мають можливість отримати податкову знижку за витратами, які були здійснені в 2024 році. Які умови та що потрібно – розповідаємо далі.
Для отримання податкової знижки необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Зробити це варто не пізніше ніж 31 грудня 2025 року.
Важливо! Право на податкову знижку не переноситься на наступний рік. Простими словами, це значить, що витрати за 2024 рік можна завірити та отримати кешбеком частину коштів виключно до кінця поточного року.
За які витрати можна отримати податкову знижку?
Насамперед слід зазначити, що право на отримання податкової знижки затверджено відповідно до статті 166 Податкового кодексу України, враховуючи низку витрат. До них належать:
- частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
- благодійні внески або пожертвування неприбутковим організаціям;
- кошти, сплачені на навчання державним закладам освіти;
- страхові платежі за договорами довгострокового страхування;
- витрати на допоміжні репродуктивні технології;
- витрати на оплату вартості державних послуг для усиновлення дитини;
- суми, сплачені за переобладнання транспортного засобу;
- орендна плата для внутрішньо переміщених осіб;
- витрати на лікування COVID-19;
- суми витрат на придбання акцій компаній-емітентів, що є резидентами “Дія Сіті”.
Як подати декларацію?
Для того, щоб отримати таку знижку, фізична особа (платник податків) має подати декларацію до органу контролю, в якому перебуває на обліку. Зробити це можна кількома способами:
- особисто або через уповноважену особу;
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;
- в електронному вигляді через засоби електронного зв’язку, відповідно до вимог українського законодавства про електронні документи.
Хто ще має право отримати податкову знижку за витратами?
Оформити податкову знижку може студент. Але за умови, що він має офіційний заробіток, з якого сплачував податки (або будь-який член його сім’ї першого ступеня спорідненості).
Крім того, відшкодовуються також витрати на оплату навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.