У реаліях сьогодення проблема безпечного зберігання особистих коштів українців не втрачає актуальності. Не зважаючи на розповсюдження реклами, що пропагує надійність банків, цим фінансовим установам довіряють далеко не всі.
Добірку слушних порад щодо способів ховання грошей від крадіїв у своєму житлі, під час поїздок та в період проживання в готельних закладах містить ця стаття.
Де варто ховати гроші в приватному будинку?
Мешканці такого житла мають максимум можливостей для надійного збереження заповітних заощаджень.

Купюри будуть захищені від зловмисників, якщо як помістити в одне із місць, наведених у переліку нижче.
- Під підлогу. Потаємну нішу нескладно облаштувати під меблями або килимом. Для обладнання такого люку випилюють невеликий фрагмент підлоги, а потім, поклавши всередину гроші, схованку замасковують, щоб вона не була помітною. Важливо, щоб ця ділянка підлоги не рипіла під час ходьби та мала однаковий рівень із оточуючою підлоговою поверхнею.
- На горище. Можна глибоченько заховати банкноти у підготованому водонепроникному контейнері в шарі ізоляційних матеріалів. Це місце слід запам’ятати, щоб за необхідності ви могли його одразу знайти.
- Всередину стіни. Даний метод передбачає влаштування в стіні сейфу, що маскується за допомогою картини чи знімної, фальшивої панелі. Такі захисні перепони мають бути достатнього формату, щоб закрити вхід до схованки повністю.
- У підземне приміщення. Для цього підійде підвал, погріб або цокольний поверх. Тайник доцільно влаштувати в стіні або бетонній підлозі. Звісно, така робота потребуватиме певних будівельних умінь, проте її результат виправдовує себе. Гроші слід класти в герметичному контейнері, який би захистив їх і від сирості – адже у підвалах не виключається підвищена вологість.
- У садово-городній інвентар. Порожнина висвердлюється в держаку будь-якого знаряддя праці – це може бути лопата, сапачка, вила тощо. Поміщають у неї купюри, згорнуті «трубочкою», у водонепроникній капсулі. Верх маскують «пробкою» з дерева та обмотують ізоляційною стрічкою. Рекомендується використати інструмент вживаний, але при цьому не зовсім старий і придатний до експлуатації.
- У скульптуру, що є елементом ландшафтного дизайну присадибної ділянки. Вдалим рішенням стануть садові фігурки порожнисті, об’ємні й важкі. У них не складно створити потаємне відділення для збереження фінансових заощаджень. Важливо, щоб у це місце вода не могла потрапити.
- У водостічну трубу. Щоб заховати грошові збереження, створюють фальшиву секцію системи водостоку, яка зовні не відрізняється від решти справжніх. Відповідний елемент повинен мати знімну частину, що забезпечить легкий доступ до тайника.
- У вентиляційну систему. Для цього застосовують вентиляційний канал, що не є функціональним – у його недієвості, перш, ніж ховати цінності, слід переконатися. Маскують відповідну схованку за допомогою звичайної вентиляційної решітки.
Якщо ви оберете такі способи, стороннім особам із лихими намірами навряд чи спаде на думку шукати у відповідних місцях ваші грошики.
ТОП-7 креативних схованок для грошей у квартирі
Мешканці житлових багатоповерхівок можуть для захисту своїх фінансових збережень від зловмисників скористатися такими пропозиціями.

- Розетка-сейф. Мається на увазі встановлення фальшивої електричної розетки, що зовні нічим не відрізнятиметься від звичайної, але насправді слугуватиме сховищем для купюр. Розташувати таку розетку-обманку краще в непримітному місці.
- Підвіконня. У даній ситуації гроші поміщають під підвіконня, створивши в цьому місці спеціальну, невеличку нішу. Відкриватися така порожнина повинна легко за допомогою певного інструмента. Даний отвір слід замаскувати, зробивши його непомітним.
- Карниз для штор. Підійде для ховання грошових банкнотів карниз трубоподібний, порожній усередині й зі знімною заглушкою. Діаметр цього виробу має бути достатнім, щоб у нього помістилися складені сувоєм купюри.
- Побутова техніка. Відмінне рішення для ховання грошей – корпус старого системного блоку від ПК, телевізора чи радіоприймача. При цьому такий електроприлад має виглядати справним та функціональним. Дуже бажано, щоб ваш «скарб» не контактував із електронними компонентами пристрою.
- Вентиляційна решітка. Ця решітка не повинна бути з’єднана з вентиляційною комунікацією, але має нічим не відрізнятися від решітки, що функціонує. За фальш-решіткою у відповідному випадку створюють невеличку нішу-схованку.
- Декоративна труба. Імітований елемент трубопроводу, що виконуватиме функцію тайника, встановлюють у кухні або якомусь із сантехнічних приміщень. У такій фальшивій трубі роблять знімну секцію, куди поміщають грошові заощадження.
- Дверне полотно. Двері, що підійдуть для влаштування схованки, мають бути порожнистими. Отвір для неї роблять у верхній частині дверного полотна. Потім цю ділянку маскують за допомогою декоративної накладки, щоб вона не привертала до себе уваги.
Будь-який із цих методів гарантує надійність заховання грошей у квартирі – злодії у таких випадках їх точно не знайдуть.
Поради мандрівникам
На відпочинок та в туристичну подорож ніхто не вирушає без фінансів, і хоч наразі поширеним варіантом є банківські картки та смартфони із застосунком безконтактної оплати NFC, багато мандрівників досі віддають перевагу готівці.
Тим більше, термінали є не у всіх курортних регіонах. Наприклад, на далеких екзотичних островах таке «благо цивілізації» цілком може бути відсутнім.
У готелі
Необхідність проблеми пошуку схованки для готівки відпадає як така, якщо в номері або на рецепції готельного закладу передбачений сейф. Зазвичай відповідні металеві коробки не лише міцно й щільно замикаються, але й мають надійні кодові замки. Ідеальний варіант – якщо вони є цифровими, електронними, а сама шафочка сейфу захищена від вогню.

Якщо такого сховища в готельних апартаментах для їх мешканців не передбачено, постояльці можуть знайти альтернативне рішення для схову грошей.
Найкращим варіантом стануть стельові ніші чи декоративні панелі. Можна спеціально прихопити з собою викрутку, щоб за допомогою цього інструменту сховати купюри у електророзетку або під вимикач світла.
Мудрим рішенням такої проблеми стане приклеювання пакетика з грішми знизу до приладів побутової техніки в номері – з даною метою можна використати холодильник, телевізор чи інший предмет значної ваги, який навряд чи хто з персоналу чи сторонніх осіб стане пересувати.
А ось від ідеї створити «заначку» у бачку унітаза чи в постільній білизні слід відмовитися. Зловмисники звертають на унітаз увагу насамперед, а ваша постіль є «робочою» зоною покоївок, які не завжди бувають взірцем доброчесності.
На пляжі
Рюкзак чи сумка є далеко не найкращим місцем для грошиків, бо професійних крадіїв, що «промишляють» на узбережжі моря, такі речі цікавлять однозначно.
Це означає, що краще сховати банкноти в речі, що не викликатимуть інтересу та підозри – наприклад, у флакончик з-під гелю для душу чи крему для засмаги, коробку з-під гральних карт чи тубуси з-під ліків.
Ідеальним варіантом схованки грошей для відпочивальників з маленькими дітками є памперс – цей предмет гігієни малюків не чіпатиме ніхто.
Під час подорожі
У минулі часи було заведено зашивати готівку в натільну білизну. Зараз такий спосіб її зберігання став архаїчним і може викликати тільки сміх.

Але існують інші методи, якими залюбки користуються подорожні, що переймаються цілісністю власних коштів.
- Шкарпетки. Вони підійдуть для схову небагатьох купюр. Шкарпетки слід обирати та одягати на себе для цього зі щільного текстилю та гроші ховати ближче до щиколотки. У такому місці вони будуть непомітними, та й витягнути їх непомітно з нього неможливо. Даний варіант є цілком прийнятним для екстрених випадків.
- Спеціальний пояс для грошей. Такий вибір випускають сучасні виробники в асортименті. Найчастіше одягають його під одяг. Класикою вважаються пояси тонкі й міцні, що мають кілька відділень. Зазвичай цей популярний та ергономічний аксесуар не створює характерних контурів, тому є непомітним.
- Косметичка. Найліпше купити жіночу косметичку із подвійним дном або потаємною секцією. Можна ці елементи вшити самостійно, вдавшись до модифікації відповідного виробу. При цьому в верхньому відділені косметички має знаходитися те, для чого вона призначена, тобто косметика.
- Книга. Книжку для схованки цінностей треба також адаптувати – зробити її порожнистою, вирізавши всередині нішу. Обирають для цього книгу з жорсткою та товстою палітуркою. У закритому вигляді вона має виглядати природно і не відкриватися мимовільно.
- Брелок. У продажу можна знайти брелоки, в яких виробники передбачили потаємні відділення, підходящі для збереження згорнутих грошових банкнотів. Краще, якщо такий аксесуар буде непрозорим, металевим та надійно закриватиметься.
Такі варіанти збереження готівки дозволять у дорозі тримати її в безпеці і не стати жертвою крадіїв.
Варто знати!
Найкраще мати вдома не одну схованку для грошових заощаджень, а кілька, в яких відповідна сума буде рівномірно розподілена. Цей раціональний прийом називають диверсифікацією.

Хоча державним законодавством України збереження готівки вдома прямо не забороняється, у випадку перевірки повноважних осіб, що може здійснюватися представниками податкових органів, їх може насторожити сума, яка перевищує 400 тисяч гривень. Вони вимагатимуть пояснення походження цих коштів.
Жертвам крадіжок страхові компанії у відшкодуванні збитків нерідко відмовляють, якщо у потерпілих вкрали кошти, які вони зберігали вдома.
Відомі українські банки заслуговують на довіру – вони не лише захищають гроші, але й збільшують цю суму, бо на неї нараховуються відсотки.
Утім, права зберігати заощадження вдома наші громадяни не позбавлені. У такому випадку слід не розголошувати таємниць про місце зберігання своїх фінансів та обирати для них креативні, нестандартні й надійні схованки, керуючись здоровим глуздом.