Згідно ліцензії НБУ оператору Київстар був наданий дозвіл на здійснення фінансових операцій з мобільних рахунків клієнтів. Довіра та гарна репутація до оператора дозволили клієнтам користуватись відомою послугою «Смарт-гроші». Але сьогодні ця послуга не працює. З першого грудня 2022 року компанія припинала її функціонування, спираючись на зміни у стратегічному розвитку, й також приділити більше уваги до покращення технологій зв’язку та інтернету і введенню новітніх технологій та інновацій.
Звісно, багато клієнтів користувались такою можливістю, та успішно переводили гроші з мобільного телефону. Слід зазначити, що оператори мобільного зв’язку «Лайф» й «Водафон» надають сьогодні такі послуги на відміну від Київстару.
Зверніть увагу, що компанія з 19 січня 2021 року дозволила поповнення інших операторів. Це можна зробити на сайті компанії Київстар, за допомогою смс та введення команди *124*сума переказу* номер телефону абонента# та клавіша виклику. Хоча й ці послуги сьогодні не користуються особливим попитом, тому що в кожного банку є зручні застосунки для поповнення мобільного.
В цій статті ми розповімо, що являє собою ця функція, визначимо всі основні нюанси та плюси й мінуси.
Що таке смарт-гроші від Київстар?
Смарт-гроші від Київстар – це електронний гаманець у телефоні, зручний, швидкий, безпечний засіб переказу грошей за різноманітні послуги. Можливість зробити перекази не тільки на власні потреби, а й перевести на банківські картки своїх родичів та друзів необхідну суму. Працювала послуга для всіх абонентів Київстар та давала змогу перевести гроші на карту будь-якого банку України.

Як використовувати смарт-гроші? Покрокова інструкція
Звичайно з самого початку треба зареєструватись та активувати послуги. Це можна зробити двома варіантами.
- Завантажити мобільний додаток « Мій Київстра» обрати необхідне меню, ввести номер, термін дії, cvv-код власної карти, отримати підтвердження через смс та активувати послугу.
- Така ж схема працює й на офіційному сайті, послугою можна користуватись на телефоні, планшеті або комп’ютері.
Для того, щоб здійснити платіж на банківському рахунку повинно бути підключена послуга платежів через інтернет. Використовувати її дуже просто. Все, що потрібно після активації, це зайти в мобільний додаток чи на сайт, авторизуватись, обрати необхідне меню та підтвердити власні дії. У додатку відображається ваш реальний баланс на рахунку, а у меню історія платежів ви зможете побачити всі ваші операції за необхідний термін (день, тиждень, місяць або рік).
Навіщо потрібні смарт-гроші?
Раніше така послуга була дуже популярною. За її допомогою та мобільних віртуальних грошей можна було здійснити наступні платіжні операції:

- Сплатити квитанції за комунальні послуги.
- Робити внески на погашення кредиту.
- Оплачувати різні послуги в соціальних мережах та онлайн-іграх.
- Сплачувати послуги страхування майна, автомобіля чи життя.
- Заплатити за інтернет та телефонію.
- Оплатити продукти в магазині, товари, речі, таксі, білети на автобуси й потяги.
- Зробити перекази на власну карту у випадку нестачі грошей, а також іншим третім особам.
Чи можна вивести гроші з рахунка смарт-гроші?
Сьогодні, звісно ні, але раніше була можливість виводу мобільних грошей на власні картки, а потім просто знімати готівку у банкоматах. Робилось також все дуже просто. Заходимо в додаток, вводимо свій номер телефону, отримаємо смс для підтвердження та вносимо номер необхідного банківського рахунку й вже через пару хвилин гроші на картці.

Наприклад, для оплати деяких послуг чи товарів через інтернет, взагалі непотрібно було вводити інформацію з карток, потрібно було тільки ввести електрону пошту, яку вказували при реєстрації на порталі та підтвердити паролем з смс.
Без необхідного підтвердження, шахраї не зможуть скористатись вашими мобільними грошима, саме тому ця послуга була дуже безпечною. А будь-які паролі з смс, номери та дані карток третім особам ніколи не можна передавати!
Комісія та обмеження
Згідно умов за 30/31 календарний день з одного номеру телефону абонент міг перевести не більше 6000 гривень враховуючі комісію. Сума однієї транзакції не могла перевищувати 1200 гривень. Комісія від переказу була досить значною та складала від 1 до 6 відсотків згідно обраної послуги. Спочатку введення в дію цієї послуги комісія поступово зростала, а з 1 липня 2021 року стала максимальною й складала 6 відсотків від переказу на банківську картку.
Переваги смарт-грошей Київстар
Послуга була дуже популярною, особливо під час розвитку ігор в інтернеті, онлайн-казино та платних ресурсів у соціальних мережах. До основних плюсів відноситься наступне:

- Дуже швидко та зручно зробити платіж.
- Щоб користуватись смарт-грошима потрібен був тільки мобільний телефон поруч.
- Послуга була у доступі цілодобово та постійно онлайн.
- Не треба проходити додаткову авторизацію, вносити чи показувати особисті паспортні та інші дані.
- Безпека! Протоколи захисту компанії були дуже надійними, все підтвердження здійснювалось тільки за через одноразовий пароль з смс.
- Дуже легкий, зручний та зрозумілий інтерфейс програми, також її доступно було завантажити на Android та iOS, навіть недосвідчені користувачі одразу розуміли, що та як робити.
- Можливість створювати шаблони для платежів та робите все ще швидше.
Зараз можна перевести з власного рахунку Київстар на будь-якого іншого абонента не більше 999 гривень за одну транзакцію з обов’язковим підтвердженням.
Недоліки та обмеження смарт-грошей
Можна виділити тільки два негативні нюанси. Перший – це велика комісія за переказ, а другий – послуга сьогодні просто не активна й не працює. Альтернатив їй у компанії Київстар немає, тільки переказ коштів з одного мобільного рахунку на інший. Сплатити онлайн за послуги з мобільного рахунку або вивести гроші на карту можливо тільки через інших операторів.
Так, раніше така функція була дуже актуальною та мала попит серед багатьох абонентів, зважаючи на те, що оператор Київстар займає левову частку на ринку. Для абонентів нічого не змінилось, в них залишились такі ж баланси на мобільних рахунках й все, просто відключили деякі можливості, тому збитків ніхто не поніс. А зараз існує багато інших платіжних платформ, які також безпечні, надійні, швидкі та зручні для здійснення різноманітних фінансових переказів. Інноваційні технології неймовірно швидко розвиваються, тому альтернатив сьогодні достатньо на будь-який смак та потреби клієнтів.